Jak prawidłowo zoptymalizować stronę www

Prędzej czy później każdy twórca strony internetowej dochodzi do momentu w którym zaczyna mu brakować pomysłów na nową treść, którą można zasilić stronę. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza gdy publikujesz systematycznie lub gdy piszesz na temat niszowy.

Jako, że świeża i oryginalna treść jest podstawą widoczności strony w wyszukiwarce, pokażemy wam co możecie publikować na swoich blogach i innych stronach by cały czas iść do przodu i zdobywać nowych czytelników. Oto co możesz publikować na swoich stronach.

Każda dziedzina naszego życia wyróżnia się odmienną terminologią i słownictwem, którego nie używamy na co dzień. Jeżeli jesteś ekspertem w tym co robisz, możesz spróbować wyjaśnić początkującym co oznacza wybrane słowo stosowane w twojej branży. W grach występuje wiele skrótowców zaciąganych z angielskiego, w budownictwie wiele słów określających narzędzia i inne elementy. Nawet w SEO jest wiele słów, których znaczenia trzeba sobie poszukać jeżeli jest się początkującym użytkownikiem. Umieszczenie na swojej stronie słownika z obszernym wyjaśnieniem dla poszczególnych słów to znakomita okazja do nabicia nowej treści.

Czy zauważyłeś, że ludzie kierują do wyszukiwarki dłuższe pytania oczekując odpowiedzi na nie? Może sam czasem zadawałeś wyszukiwarce pytanie, np. „Jaki program nadaje się do XYZ”? Powinieneś wykorzystać to wykorzystać i stworzyć na swojej stronie dział FAQ, w którym będziesz publikował nowe artykuły w formie pytań wraz z odpowiedziami na nie. Z czasem dział może się rozrosnąć do całkiem pokaźnych rozmiarów dając ci wiele nowych wejść z wyszukiwarki.

Być może działasz w branży w której ludzie poszukują wskazówek dotyczących obsługi danego elementu, narzędzia lub programu komputerowego. Pamiętaj, że nie każdy posiada tak dużą wiedzę na temat branży jak ty, niektórzy potrzebują poprowadzenia za rączkę w sprawach, które wydają się tobie całkowicie błahe. Publikowanie instrukcji obsługi i przewodników to dobry pomysł na oryginalną treść.

Ludzie kochają rankingi, nawet te całkowicie subiektywne. W każdej branży możesz stworzyć oryginalne rankingi, które pozwolą ci przyciągnąć nowych czytelników i zatrzymać ich dłużej na stronie. Przykładowe rankingi SEO w Szczecinie? 10 najlepszych programów wspomagających pozycjonowanie, 7 błędów których należy unikać w pozycjonowaniu, Najlepsze artykuły listopada na blogach SEO itd. Większość z tych artykułów będzie subiektywna, co składnia do dyskusji i nabije ci trochę nowych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *